Zum Hauptinhalt

Hele verden lager Pinot

Pinot Noir er en av verdens mest ettertraktede druer, og interessen har eksplodert de siste tiårene. Men hva er det egentlig som gjør Pinot Noir så fascinerende?

De fleste forbinder druen med Burgund, men Pinot Noir dyrkes i dag over hele verden. I denne smakingen ser vi hvordan druen uttrykker seg i ulike klima, jordsmonn og vintradisjoner.

Vi smaker Pinot Noir fra blant annet Tyskland, Serbia, Italia og USA, og utforsker hvordan samme drue kan gi helt forskjellige uttrykk avhengig av hvor den dyrkes og hvordan vinene lages.

Quelle: Visit Bergen

Vorstellungen

Bergenhus Snekkerbrakken (Bergen)
November 2026

11. November

Kontakt

Adresse:
  • Bergenhus Festning
  • 5003 Bergen
Website:
www.ticketmaster.no/event/1834179184?language=no-no&track=DiscoveryAPI&camefrom=TM-Intl-no-Bergen&subchannel_id=1
Buchung:
www.ticketmaster.no/event/1834179184?language=no-no&track=DiscoveryAPI&camefrom=TM-Intl-no-Bergen&subchannel_id=1

Wo ist En ny verden av Pinot